komercijalna bb

evn

atlantis

nikob

sparkasse

ministerstvo za kultura 

Пријава за учество

prijava

Пријавата за учество на Струмичкиот карневал може да ја симнете овде.

Пополнетата пријава може да се прати на е-маил:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Информации на тел. 075/479 033

Соопштение:

Поради пандемијата со Ковид – 19 Струмичкиот каневал е одложен на неодредено време со можна дата на одржување на 9-ти Мај. Имајќи го во предвид развојот на настаните ниту во овој термин не е возможно одржувањето на карневалот. Во моментот кога ќе се создадат услови Организациониот одбор во соработка со Општина Струмица и карневалските групи ќе донесе одлука дали и кога ќе се одржи јубилејниот 30-ти карневал од обновената организирана форма.

stopanska

grafoservis

ok

sirius

 kanal 77